• Retro Collection laureatem Teraz Polska
  • Konkurs DesignAwards 3
  • SuperPromo Jawor-Parkiet 2021
  • 30 lat Jawor-Parkiet
  • Nowy katalog podłóg drewnianych Jawor-Parkiet
  • Profesjonalna chemia do montażu podłóg Jawor-Parkiet
  • Nowy aranżator podłóg
  • DigiFloors Jawor-Parkiet
  • Architekci Jawor-Parkiet
  • Nowe kolory Color Inspiration
  • BIM Jawor-Parkiet

Komfort i piękno w duecie – czyli drewno w hotelowej sypialni

Hotelowa sypialnia to pomieszczenie, w którym goście spędzają dużo czasu. Jest to strefa prywatna i powinna sprzyjać relaksowi. Podłoga jest jej ważnym elementem i bardzo często stanowi bazę, na której powstaje zamysł całego wnętrza.

Przyjemne doznania percepcyjne

W jakiej sypialni hotelowej sprawdzi się drewniana podłoga? Właściwie w każdej. To rozwiązanie idealne zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i tych stylizowanych na zabytkowe czy w sypialniach typowych dla pensjonatów i agroturystyk. Podłogi Retro Collection od Jawor-Parkiet nadają pomieszczeniom indywidualny rytm - dodają dynamiki lub wręcz przeciwnie - wyciszają otoczenie.

Linia Pure to synonim delikatności, dobrego stylu i komfortu, dlatego doskonale sprawdzi się w eleganckich hotelowych sypialniach. Łączy design z innowacyjnością. Podłogi eksponują subtelny charakter naturalnego surowca, a ich powierzchnia została poddana unikalnemu procesowi heblowania. Dzięki czemu jest idealnie gładka, niemal aksamitna, a poszczególne elementy podłogi zostały wzbogacone czterostronną fazą.

Natural White Dąb Retro Pure Line

W hotelach usytułowanych pośród natury, np. w lesie czy w górach, unikalnego charakteru dodadzą podłogi bardziej wyraziste.

Linia Brushed eksponuje największe walory drewna i pozwala zachować kontakt z przyrodą. Powierzchnia podłogi została poddana procesowi intensywnego szczotkowania, co podkreśla oryginalny rysunek drewna i daje efekt wyraźnego postarzenia. Wyszczotkowane słoje, jakby przyjmując zaproszenie do zabawy kolorami i światłem, eksponują ciekawe barwy i kontrasty, zapewniając unikalny efekt. Czterostronna faza optycznie uwydatnia poszczególne elementy podłogi, co nadaje powierzchni dynamiki. To synonim tradycji połączonej z oryginalnością.

Arabica Dąb Retro Brushed Line

Linia Intensive jest jak przyciągające się przeciwieństwa: minimalizm i surowość łączą się z mocno wyczuwalną, niemal szorstką strukturą. Tę dynamikę linia zawdzięcza intensywnym  pionowym i poziomym śladom po pile, które tworzą niespotykany efekt kratki. Wyrazisty wzór sprawia wrażenie trójwymiarowego, załamuje światło, a kolor czyni niejednoznacznym. Brak czterostronnego fazowania pozwala z kolei osiągnąć efekt jednolitej powierzchni, co optycznie powiększa wnętrze. Charakterystyczne, niecodzienne podłogi z linii Intensive podkreślają charakter wnętrza. Linia ta jest synonimem kreatywnej elegancji i miejskiego wzornictwa, więc znajdzie zastosowanie w przestrzeniach industrialnych, biznesowych, ale i typu loft.

Sahara Dąb Retro Intensive Line

Linia Handmade - inspiracją do jej powstania było wzornictwo tradycyjnej zabudowy Warmii i Mazur, gdzie przed laty stosowano grube, dębowe bale, prostokątne klocki, a na podłodze montowano klasyczne deski z licznymi sękami. W celu uzyskania wyjątkowo rustykalnego charakteru podłóg, drewno poddawane jest licznym procesom, takim jak ręczne heblowanie, intensywne szczotkowanie, barwienie i olejowoskowanie. Na powierzchni eksponowane są naturalne pęknięcia i przebarwienia, które przywodzą na myśl ślady wieloletniego użytkowania.

Mazurska Binduga Dąb Retro Handmade Line

Ciepło pod stopami

Jednym z atrakcyjnych dla gości rozwiązań w hotelowej sypialni, może okazać się podgrzewana podłoga, która coraz częściej zyskuje na popularności. Drewniane deski od Jawor-Parkiet dają taką możliwość, dzięki swojej warstwowej konstrukcji. Ze  względu  na efektywność i kompatybilność najlepszy duet stworzą z ogrzewaniem wodnym. Głównym czynnikiem  determinującym  takie rozwiązanie jest konieczność przyklejenia podłogi do posadzki. Nie ma możliwości układania podłogi dwuwarstwowej na pływająco. Tego typu montaż zapewnia jednak większą stabilizację całego systemu ogrzewanie-posadzka-podłoga i znacznie lepsze parametry grzejne w rozumieniu mniejszych strat ciepła, co może okazać się istotne z ekonomicznego punktu widzenia.

Zdrowy sen alergika

Hotelowe sypialnie powinny uwzględniać różne potrzeby gości. A co jeśli zakwaterowani cierpią na alergię? Dzięki drewnianym podłogom możemy zapewnić im zdrowy i bezpieczny sen. Drewniana podłoga jonizuje powietrze, nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu. Skutecznie więc pozwala uniknąć męczących dolegliwości. To produkt w całości wykonany z naturalnych składników, bez rozpuszczalników czy szkodliwych substancji. Dzięki temu nie uczula i pozytywnie wpływa na mikroklimat pomieszczenia. Każda podłoga od Jawor-Parkiet jest zabezpieczona lakierem, wolnym od szkodliwych, chemicznych substancji lub szczególnie zalecanym dla osób cierpiących na alergię olejowoskiem. Bazą takich powłok są przyjazne dla zdrowia i dobroczynne dla drewna oleje roślinne pozyskiwane ze słonecznika, soi, lnu i ostu. Naturalne woski są dopuszczone do kontaktu z żywnością, a oczyszczone pigmenty są wolne od szkodliwych metali ciężkich i innych zanieczyszczeń. Dodatkowo taka naturalna kombinacja oleju i wosku tworzy mikropory, pozwalające drewnu oddychać. Drewno posiada jeszcze jedną istotną z punktu widzenia alergików cechę: jest higroskopijne. Wraz ze wzrostem wilgotności powietrza w pomieszczeniu zwiększa się też wilgotność drewna i odwrotnie – gdy powietrze staje się suchsze – drewno oddaje zgromadzoną wcześniej wilgoć. Dzięki temu deska „oddycha” i tym samym reguluje mikroklimat w mieszkaniu.

Należy pamiętać, że sypialnie hotelowe są elementem całego obiektu z którym powinny tworzyć integralną całość. Materiały zastosowane w pokoju muszą być nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Podłogi z Retro Collection zdecydowanie potrafią nadać wyrazistość pomieszczeniu, ale i dać gościom komfort użytkowania, sprawić, że pobyt w hotelu na długo zapadnie im w pamięć.


Facebook LinkedIn Twitter

Zamów próbki podłóg Jawor-Parkiet
Zamów pielęgnaty do podłóg Jawor-Parkiet
fancybox end -->