• Retro Collection laureatem Teraz Polska
  • Konkurs DesignAwards 3
  • SuperPromo Jawor-Parkiet 2021
  • 30 lat Jawor-Parkiet
  • Nowy katalog podłóg drewnianych Jawor-Parkiet
  • Profesjonalna chemia do montażu podłóg Jawor-Parkiet
  • Nowy aranżator podłóg
  • DigiFloors Jawor-Parkiet
  • Architekci Jawor-Parkiet
  • Nowe kolory Color Inspiration
  • BIM Jawor-Parkiet

Twórcza współpraca z trzema rysownikami na 30-lecie Jawor-Parkiet

Twórcza współpraca z trzema rysownikami na 30-lecie Jawor-Parkiet

Każdy, kto zna naszą firmę, wie, że Jawor-Parkiet to przedsiębiorstwo rodzinne, budowane od 1991 roku. W trwającym obecnie roku jubileuszowym zaprosiliśmy do współpracy trzech wyjątkowych artystów, reprezentujących różne pokolenia.

Za sprawą tej owocnej współpracy artyści stworzyli 4 bardzo interesujące portrety naszej firmy. Każdy z obrazów jest inny i wyjątkowy, ale ich cechą wspólną jest to, że nawiązują bezpośrednio do działalności Jawor-Parkiet.

Andrzej Pągowski – artysta grafik, autor licznych portretów, murali, grafik komputerowych, autor ponad 1500 tysiąca plakatów zapowiadających sztuki teatralne, filmy, festiwale sztuk oraz konkursy piosenek. Jego prace znajdują się w kolekcjach, m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku i San Francisco, w Centrum Pompidou w Paryżu. Metropolitan Museum of Modern Art umieściło plakat „Uśmiech wilka” wśród 100 najważniejszych dzieł sztuki nowoczesnej w zbiorach MoMA.

Bartosz Zaskórski – artysta wizualny i dźwiękowy, rysownik, autor słuchowisk i płyt, twórca gier komputerowych. Jako muzyk działa pod nazwą Mchy i porosty. Tworzy smutną muzykę elektroniczną. W rysunkach prezentuje wszystko to, co potencjalnie jest straszne i przerażające. Na papierze posługuje się cienkopisem, dzięki któremu jego prace przybierają niezwykle dopracowane formy.

Bolesław Chromry – rysownik, autor powieści graficznych, malarz, grafik, copywriter, twórca okładek i plakatów. Wszystkie prace artysty opowiadają o współczesnej Polsce i rozgrywają się w bieżącej rzeczywistości lub nieodległej przyszłości. Twórca jest szczególnie ceniony za pewnego rodzaju uniwersalizm. W swoich dziełach zwraca uwagę na to, co bawi i irytuje większość polskiego społeczeństwa.

Tak artyści mówią o swoich dziełach:

Andrzej Pągowski: Na grafikach jubileuszowych sportretowałem matkę-naturę. Siedziba firmy Jawor-Parkiet znajduje się na Warmii i Mazurach, regionie słynącym z piękna natury, produkty Firmy też z niej czerpią, dlatego tworząc grafiki  chciałem pokazać matkę-naturę, która dla mnie jest piękną kobietą. Jej wytwory Jawor-Parkiet w profesjonalny sposób przenosi do naszych wnętrz mieszkalnych. Użyte kolory to cała gama zieleni i brązów, czyli znowu kolory natury, a słoje z przekroju drewna symbolizują upływ lat i naturalny charakter produktów. W delikatny sposób na obydwu grafikach podkreśliłem polskość firmy. W tle jednej z grafik zaznaczyłem dwuwarstwowość, którą charakteryzują się produkty.

Bartosz Zaskórski: Rysunek, który wykonałem przedstawia drzewo. To drzewo jest nawiedzane przez ducha. Duch stanowi formę mojego podpisu, nawiedza większość moich prac. Jest to wesoły duch, zapewniający wsparcie i zrozumienie, nie tylko dla osób zainteresowanych posiadaniem parkietów dębowych. Oryginalny rysunek jest niewielki - ma format A5 - jest to format, w którym najczęściej rysuję.

Bolesław Chromry: Słowo jawor najbardziej kojarzy mi się z psem sąsiadów, który ma tak na imię. Przypuszczam, że nazwali go tak na cześć omaszczenia w kolorze parkietu. Niestety takie skojarzenie czytelne byłoby tylko dla mnie. Postanowiłem pozostać w obszarze natury i oddać głos żołędziom, które są kulturowo zdominowane przez wszędobylskie kasztany. To ich czas.


Wkrótce obrazy artystów będzie można zobaczyć na żywo w salonach sprzedaży Jawor-Parkiet.


Facebook LinkedIn Twitter

Zamów próbki podłóg Jawor-Parkiet
Zamów pielęgnaty do podłóg Jawor-Parkiet
fancybox end -->